Adózási munkatárs

E.ON Gazdasági Szolgáltató Kft. | Határozatlan idejű | Teljes munkaidős

Feladatok

  • Napi operatív adózási feladatok ellátása, az adókötelezettség teljesítését ellátó teljeskörű ügymenet (adókalkulációk elkészítése; alátámasztó analitikák összeállítása; adóbevallások elkészítése és benyújtása; szükséges dokumentációk összeállítása; adó jellegű tételek könyveltetése, utaltatása)
  • Kapcsolattartás az állami és önkormányzati adóhatóságokkal, képviselet (adókötelezettséggel kapcsolatos adatszolgáltatási feladatok ellátása; adóvizsgálatokban, hatósági megkeresésekben való közreműködés és képviselet)
  • A számviteli zárások adózást érintő feladatainak ellátása, könyvvizsgálati folyamatok támogatása (adatszolgáltatások, adófolyószámlák egyeztetése, riporting feladatok)
  • Adójogszabály-változások nyomon követése és implementációja (jogszabályértelmezés; a gyakorlatba történő átültetés megvalósítása és kapcsolódó rendszertesztek elvégzése; az adójogszabály-változások  egyeztetése az érintett területekkel)
  • Adóstratégiával kapcsolatos döntések operatív szintű leképezése és megvalósítása (adómegtakarítási lehetőségek gyakorlatba történő átültetése, megvalósítása, működtetése, adóoptimalizáció, adótervezés és előrejelzés; cégstruktúrát érintő változások operatív folyamatainak és feladatainak megvalósítása)
  • Könyvelési csoport és a pénztári elszámolásokat kezelő csoport adószakmai támogatása, a bejövő és kimenő számlák megfelelőségének eseti ellenőrzése
  • Új üzleti megoldások, termékfejlesztések adókezelésének gyakorlatának kialakítása és működtetése
  • Nemzetközi sztenderdek szerinti halasztott adó számítása, GTC rendszerben történő kezelése
  • Folyamatfejlesztések, automatizálási lehetőségek feltárása és gyakorlati megvalósítása, koordináció
  • Adózással kapcsolatosan használt rendszerek és naprakész, a mindenkori jogszabályi megfelelőségének figyelemmel kísérése, rendszereket érintő változások, változtatások nyomonkövetése

Elvárások

  • Szakirányú gazdasági egyetemi vagy főiskolai végzettség
  • Adótanácsadói képesítés
  • Legalább 3 év szakmai tapasztalat
  • Önálló, precíz, pontos és határidőben történő munkavégzés
  • Analitikus gondolkodás, monotónia-tűrés
  • Szakmai ismeretek folyamatos fejlesztése
  • Gyakorlatiasság, megoldás-orientáltság

Előny:

  • SAP ismeret
  • IFRS ismeret/képesítés illetve mérlegképes könyvelői vagy adótanácsadói képesítés
  • Iparági vagy nagyvállalati gyakorlati tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Munkádat versenyképes bérrel honoráljuk
  • Elismerjük és értékeljük a teljesítményt, amit éves bónusszal jutalmazunk
  • Egészségügyi biztosítást nyújtunk magánorvosi szolgáltatásokra
  • Cafeteria juttatásunkat személyes igényeidre szabhatod

Kapcsolat

El tudod képzelni magad a fenti pozícióban? Várjuk pályázatodat, alakítsuk együtt a jövő energiavilágát! Látogass el karrieroldalunkra is, ahol hasznos információkat találsz a kiválasztási folyamatunkkal kapcsolatban.

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Adótanácsadó, Szakértő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Egyéb juttatások:

Cafeteria

Munkavégzés helye:

Budapest/Győr

Együtt alakítjuk a jövő energiavilágát!

Az új E.ON vállalatcsoport az európai energiahálózatok és az energiával kapcsolatos infrastruktúra egyik legerősebb üzemeltetője, és korszerű ügyfélmegoldások szolgáltatója több mint 50 millió ügyfél számára. Összesen több mint 75 000 munkatársunk van 15 országban. Így ideális helyzetből segíthetjük elő az európai energiafordulatot. Két fenntartható növekedési területre összpontosítva, és az innogy felvásárlásával az E.ON teljes mértékben elkötelezi magát az energiavilág alapvető átalakulása mellett. Európa egyik legnagyobb energetikai szolgáltatójaként aktívan vezetjük az energiafordulatot Magyarországon és Európában. A két vállalat szakértelmének egyesítése az E.ON-t úttörővé teszi az új és innovatív energiamegoldások kidolgozásában, és lehetővé teszi, hogy az energiaszektor legtehetségesebb munkatársai dolgozzanak nálunk.

Cégnév: E.ON Gazdasági Szolgáltató Kft.