Adótanácsadó

  • Van már több év releváns szakmai tapasztalatod tanácsadó cégnél?
  • Kollégáiddal, ügyfelekkel magyarul és angolul egyeztetsz, levelezel
  • Önállóan tudsz dolgozni, de egy jó csapatnak szívesen vagy tagja?
  • A komplex ügyek és különféle szektorok adózási specialitásai megmozgatják a fantáziádat?

Ha a fenti kérdésekre igen a válaszod, akkor látogass el hozzánk egy beszélgetésre, mert szakmai csapatunk bővítéséhez fejlődni vágyó Adótanácsadó kollégákat keresünk.

Milyen feladatokkal ismerkedhetsz meg nálunk?

  • Általános forgalmi adóbevallások készítése havi/negyedéves analitikák alapján, az ügyfél információk és a jogszabályi elvárásoknak megfelelően.
  • Projektek kezelésében aktív részvétel, az ügyfelekkel folyamatos kommunikáció.
  • Belföldi és külföldi társaságok adózását érintő kérdések megválaszolása ügyfeleink részére.
  • Adókalkulációk és bevallások készítése társasági adó és helyi iparűzési adónemekben, és a kapcsolódó compliance feladatok elvégzése.
  • Eseti adózási és számviteli témákban írásbeli és szóbeli tanácsadások készítése.
  • Adóhatósági ellenőrzések során közreműködés, eseti jellegű beadványok megfogalmazása (kérelem, észrevétel, stb.), az ügyfelek és az adóhatóság tájékoztatása.
  • Egyszerűbb és komplex adótanácsok készítése mind belföldi, mind külföldi ügyfelek részére társaságokat és magánszemélyeket érintő struktúrákkal, tranzakciókkal kapcsolatban.
  • Adótervezési feladatok ellátása: nemzetközi és belföldi struktúrák kidolgozása, adó szempontú véleményezése;
  • Hatósági állásfoglalások készítése direkt adózási, illetve számviteli témákban.
  • Leendő ügyfelek adóregisztrációs eljárásának lebonyolítása.
  • Az Adózási törvény változásainak nyomon követése és az érintett ügyfelek megfelelő tájékoztatása.
  • Egyéb Adózási szaktudást igénylő feladatok ellátása.

Mit várunk tőled?

  • Felsőfokú jogi-, és/vagy pénzügy-számviteli közgazdász végzettséget, és nyitottságot a fejlődésre. Az aktív adójogi angol szaknyelv ismeretedre valamint írásbeli és szóbeli kommunikációs képességedre valóban szükség lesz, ügyfeleink nagyrészt hazai és regionális vegyesvállalatok, középvállalatok.
  • Ha adótanácsadás területen rendelkezel néhány év szakmai tapasztalattal, akkor biztosan látod, hogy ehhez elengedhetetlen az adózási- és számviteli előírások naprakész ismerete.
  • Ezen a területen a precíz, lelkiismeretes munkavégzés és az agilitás elengedhetetlen mind az ügyfelek felé a napi kapcsolattartásban, mind a belső irodai feladatok terén és a kollégákkal való szoros együttműködés során.
  • Amennyiben az angol mellett más idegen nyelven is beszélsz, ezt további előnyként értékeljük.
  • Egyedülálló, felhőalapú, digitális adózási megoldásainkkal támogatjuk ügyfeleinket, ezért szerencsés, ha nyitott vagy az informatika és a digitalizáció iránt. Lehetőséged lesz informatikai és digitális megoldásaink fejlesztésében aktívan közreműködni.

Mit kínálunk?

  • Mindezekért cserébe a sokrétű és változatos munka mellett nálunk hatékony munkakultúrára számíthatsz. A versenyképes bér és Cafetéria mellett minden olyan eszközt biztosítunk, amelyre a munkád elvégzéséhez szükséged lehet.
  • Emellett támogatunk szakmai és nyelvi képzésekkel, a nálunk töltött idő függvényében akár diákhitel-kiváltási és tanulmányiszerződés-programunk igénybevételére is lehetőség nyílik. Különösen szeretjük és támogatjuk, ha továbbtanulsz. Annál jobb, minél több a szakmába vágó kompetenciával rendelkeznek munkatársaink. Lehetőséget biztosítunk soft skill fejlesztő képzésekre mind belső, mind pedig külső tréningek során.
  • Hosszú távon pedig elérhetővé válik lakáshitel, vagy sabbatical (2 hónapos alkotói szabadság) programunk is.
  • Hétköznapjainkon barátságos, családias hangulatban szeretünk dolgozni, nyugodt és fiatalos munkahelyi körülményekkel és rendkívül magas színvonalú számítástechnikai háttérrel működünk. Kollégáinknak igyekszünk számos kényelmi szolgáltatást nyújtani, színes programokat szervezni. Fontos nekünk a munka-magánélet egyensúlya, szeretjük, ha kollégáinknak van lehetősége kikapcsolódni, feltöltődni.

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Adótanácsadó, Szakértő

Angol nyelvű önéletrajzod a pozíció megjelölésével a "Jelentkezem" gombra kattintva várjuk.

Cégnév: RSM Hungary Zrt. Kft.