Feladatok

A Szegedi Tudományegyetem Energetikai Innovációs Tesztállomáson zajló kutatás-fejlesztési projektekben való munkavégzés.

Főbb feladatok:
  • 50 kW teljesítményű fotovoltaikus kiserőmű és a tesztállomás elektromos rendszerének üzemben tartása
  • A tesztállomás különböző technológiáinak integrálásának elektromos támogatása
  • Műszaki felmérések, javítási, korszerűsítési, beruházási feladatok előkészítése
  • A karbantartási tevékenységek és rendszerfrissítések ellenőrzése
  • Új tesztprotokollok kidolgozásában való aktív közreműködés
  • Az elvégzett mérések kiértékelése határidőre a projektvezető útmutatása alapján
  • Jegyzőkönyv-vezetés kapcsolódó dokumentációknak megfelelően

Elvárások

  • Villamosmérnök végzettség
  • Erősáramú tapasztalat, robbanásbiztos berendezések ismerete
  • 3D modellező és tervező programok ismerete (SolidWorks, AutoCAD, stb.)
  • Aktív angol, legalább középfokú nyelvtudás írásban és szóban egyaránt (a kiválasztás során teszteljük)
  • Magas szintű számítógépes felhasználói ismeretek (MS Office, Teams, Origin)
  • Csapatmunkában való aktív részvétel

Előnyt jelent

B kategóriás jogosítvány

Céginformáció

Az SZTE Greennovation Center elkötelezett Magyarország fenntartható jövőjének megteremtése iránt.
Gazdasági elemzések és előrejelzések alapján  a „zöld gazdaság" területe fogja a következő nagyobb gazdasági ciklus alapját képezni. Az időszakosan előállított többletenergia kémiai tárolása egy olyan megoldást nyújt, melyet könnyen lehet az ipari folyamatokba integrálni, tehát az erre irányuló technológiák kulcsfontosságúak lehetnek. Ennek részeként a CCU (Carbon Capture and Utilization) technológiák egyre vonzóbbá válnak. Annak érdekében, hogy Magyarország a „zöld gazdaság" nyertese legyen, a gazdasági szereplőinek versenyképességét biztosító komplex tudásbázis és a szükséges kompetenciák megteremtése nélkülözhetetlen.