Szenior compliance szakértő pénzintézeti tapasztalattal

Az OTP Bank Nyrt. Compliance Igazgatóságának irányítása alatt koordinálja az OTP Bankcsoport nemzetközi leánybankjainak compliance feladatait.

Feladatok:

  • Külföldi leánybankok compliance tevékenységének koordinálása, ellenőrzése, rendszeres beszámoltatása
  • A külföldi leánybankok compliance kockázatának azonosítása, naprakész követése
  • A feltárt compliance kockázatok csökkentése céljából csoportszintű sztenderdek (szabályzatok, normatívák, ajánlások) kidolgozása, rendszeres felülvizsgálata
  • Az anyabanki compliance eszköztár alkalmazása és rendszeres felülvizsgálata, az abban meghatározott feladatok ellátása, valamint érvényesülésének nyomon-követése, ellenőrzése
  • A compliance területhez kapcsolódóan véleményező, tanácsadó, ellenőrző és beszámoló tevékenység ellátása
  • A compliance feladatok ellátásához előírt, illetve szükséges nyilvántartások naprakész vezetése

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági vagy jogi végzettség
  • Legalább 3 év pénzügy vagy számvitel területen szerzett tapasztalat
  • Banki folyamatok ismerete
  • Angol nyelv tárgyalóképes ismerete
  • Jó kommunikációs és prezentációs készség
  • Jó elemző-, szervező és problémamegoldó készség
  • Önálló tanulási igény és képesség
  • Proaktív munkavégzés

Előnyt jelent:

  • Orosz nyelv tárgyalóképes ismerete
  • Compliance területen szerzett tapasztalat
  • Könyvvizsgálói, belső ellenőri tapasztalat

Mit kínálunk?

  • Versenyképes juttatási rendszer
  • Felelősségteljes, önálló munkavégzés
  • Szakmai fejlődés lehetősége, nemzetközi kitekintés, bankcsoport szintű tapasztalatok szerzése

Állás, munka területe(i):

  • Jog, Jogi tanácsadás
  • Bankjog, Pénzügyi szektor
  • Jogtanácsos, Jogász, Jogi előadó
Cégnév: OTP Bank Nyrt.