MVM Services Zrt.
A több mint 17 ezer munkavállalót foglalkoztató MVM csoport a hazai energetikai szolgáltatások minden területén jelen van, hogy Magyarország energiaellátása folyamatos és biztonságos legyen.

senior kontrolling szakértő

Feladatok

  • Felelős a társasági üzleti terv és az előrejelzések összeállításáért, koordinálja és összefogja a tervezési, előre jelzési folyamatot
  • Aktív résztvevője a társaság éves beszámoló és üzleti jelentés készítési folyamatának
  • Koordinálja a havi kontrolling zárási folyamatot, összeállítja a havi kontrolling jelentést
  • Felelős a társasági kontrolling objektumok kialakításáért, javaslatot fogalmaz meg a szükséges költséghelyeket és rendelés számokat illetően
  • Közreműködik a társaság kontrolling rendszerének kialakításában, a kontrolling modulok paraméterezési irányelveinek meghatározásában
  • Ellenőrzi a hatékonyságnövelő, illetve költségmegtakarítást célzó döntések megvalósulását
  • Menedzsment döntéseket alátámasztó és megalapozó riportokat készít, továbbá részt vesz a társaság testületei részére a tájékoztató és döntést megalapozó előterjesztések elkészítésében
  • Kialakítja és működteti a vezetői elvárások szerinti POWER BI riportokat, felel az ezekben található adatok frissítéséért
  • Résztvesz a társasági árpolitikájának kialakításában, a társaság tevékenységeire vonatkozó árak meghatározásában
  • Kontrolling szakterületi oldalról az informatikai szakterülettel együttműködve üzemelteti a TM1/PA rendszert, koordinálja a beállításokat
  • Felelős a társaság tervezést támogató rendszerének és a SAP CO költségallokációs mechanizmusának összhangjáért
  • Folyamatbeli hiányosságok feltárása, problémák elemzése, javaslattétel ezek javítására

Amit kérünk

  • felsőfokú pénzügy-számviteli vagy gazdasági végzettség
  • min. 5 év releváns tapasztalat
  • magas szintű Excel tudás (függvények széleskörű ismerete, magabiztos használata)
  • Power BI / makrótudás
  • TM1/PA ismeret
  • külső és belső szabályozási környezet ( jogi, számviteli, adózási stb.) ismerete
  • gyors összefüggés felismerés, komplex gondolkodás
  • önállóság, precizitás, terhelhetőség, proaktivitás

Előnyt jelent

  • SAP ismeretet (leginkább CO és FI modul)

Miért jó nálunk dolgozni?

  • versenyképes bér
  • teljesítmény alapján prémium vagy bónusz
  • széles körű béren kívüli juttatási csomag

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Kontrolling
Cégnév: MVM Services Zrt.