Senior IT támogató mérnök (L2)

A Senior IT támogató mérnök a szerződött ügyfelek belső és külső IT problémáinak megoldásában vesz részt, főként Microsoft rendszerek és VMware platform támogatásával. A pozíció opcionálisan magában foglalja a Linux rendszerek adminisztrációját és a hálózati problémák elhárítását is.

Feladatok

  • Problémák diagnosztizálása és megoldása Microsoft környezetben.
  • Részvétel az üzemeltetett cégeket érintő fejlesztésekben.
  • Rendszerfrissítések és karbantartások végrehajtása.
  • Szoftver telepítések és konfigurációk kezelése.
  • Hibajegyek kezelése és nyomon követése ticketing rendszerben.
  • Dokumentáció készítése és karbantartása.
  • Linux szerverek és rendszerek adminisztrációja.
  • Hálózati eszközök és infrastruktúra kezelése, konfigurálása és problémamegoldása.
  • Level 1 IT támogató kollégák koordinálása.

Elvárások

  • Legalább 5 év tapasztalat IT támogató mérnökként, vagy hasonló pozícióban.
  • Erős ismeretek a Microsoft technológiák területén, beleértve a Windows Server- és Kliens operációs rendszereket, Active Directory, Office 365, stb.
  • Microsoft szerepkörök ismerete. (RDS, SQL, IIS, stb.)
  • Felhős megoldások és adminisztrációjuk alapvető ismerete. (Azure és/vagy AWS)
  • Virtuális kiszolgáló környezet adminisztrátor szintű ismerete. (VMware, Hyper-v)
  • Kiváló problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás és proaktivitás.
  • Képesség önálló munkavégzésre és csapatmunkára egyaránt.
  • Jó kommunikációs készségek és ügyfélorientált hozzáállás.
  • Angol nyelvű szakmai dokumentációk megértése, kommunikációképes nyelvtudás írásban.
  • Legalább középfokú végzettség.
  • B kategóriás jogosítvány.

Előnyt jelent

  • Tapasztalat hálózati problémák elhárításában és hálózati eszközök kezelésében. (routerek, switch-ek, tűzfalak, stb.)
  • Tapasztalat virtualizációs technológiákkal. (pl. VMware, Hyper-V, Nutanix)
  • Mentési rendszerek ismerete. (pl. Veeam)
  • Linux adminisztrációs ismeretek.
  • Logelemző megoldások ismerete. (Wazuh, GreyLog)
  • Angol nyelvtudás írásban és szóban.
  • Tapasztalat ITIL vagy más IT szolgáltatásmenedzsment módszertanokkal.
  • Csoportvezetői tapasztalat.
  • Az alábbi, vagy azokkal egyenértékű gyártói képesítések:
    • Microsoft Certified: Azure Administrator Associate,
    • Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associate,
    • Linux Professional Institute Certification (LPIC-1) vagy Red Hat Certified System Administrator (RHCSA)

Amit ajánlunk

  • Versenyképes juttatási csomag
  • Stabil, megbízható munkáltatói háttér
  • Szakmai kihívások, érdekes és változatos projektek
  • Fejlődési lehetőség, szakmai minősítések megszerzésének támogatása.

Állás, munka területe(i):

  • IT üzemeltetés, Telekommunikáció
  • IT support, Helpdesk
  • Üzleti támogató központok
  • Logisztika támogatás