Nagyvállalati elemzési szakértő

Az OTP Bankcsoport budapesti központjában működő Nagyvállalati Főosztály bővülő csapatába keresünk munkatársakat, akik a hazai és a nemzetközi energetikai és mobilitási piacok legmeghatározóbb szerepelői finanszírozásának lehetnek részesei.
Izgalmas, kihívást jelentő feladatokat kínálunk Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek. Nálunk olyan egyedi és komplex ügyletekkel fogsz találkozni, amelyek minden nap próbára teszik majd szakmai tapasztalatodat, kreativitásodat és segítik szakmai fejlődésedet.

Főbb munkaköri feladatok:

  • Hazai és nemzetközi vállalatok és vállalatcsoportok gazdálkodásának elemzéséhez szükséges információk gyűjtése, elemzése,
  • Gazdálkodási, tulajdonosi és csoportstruktúrából adódó kockázatok feltárása,
  • Üzleti modell bemutatása, beruházási tervek elemzése, érzékenységvizsgálat készítése
  • Ágazati információk, gazdasági környezet, versenytársi információk elemzése,
  • Ügyfélminősítés készítése,
  • Monitoring tevékenység során beérkező gazdálkodási/pénzügyi és egyéb adatok feldolgozása, elemzése,
  • Az információk és elemzések hitelkockázati előterjesztésbe való beépítése,
  • Ügyféltárgyaláson való részvétel.

Alapvető kompetenciák:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség. Pénzügy-számvitel szakirányú végzettség előnyt jelent;
  • Középokú gazdasági angol nyelvtudás szóban és írásban egyaránt. (Az IFRS beszámolók, tőzsdei és egyéb gazdasági információk feldolgozásához)
  • Számviteli ismeretek. A mérlegképes könyvelői végzettség és az IFRS beszámoló elemzésben szerzett tapasztalat előnyt jelent;
  • Hazai és nemzetközi vállalatok és vállalatcsoportok gazdálkodási terveinek elemzésben (mérleg, eredménykimutatás, cash flow), pénzügyi modellezésben való jártasság;
  • Hazai és nemzetközi vállalatcsoportok tulajdonosi szerkezetének feltárásában és elemzésében való jártasság;

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, digitalizációban élen járó bankcsoport;
  • Részvétel Magyarország és a régió legnagyobb vállalatcsoportjainak kiszolgálásában;
  • Folyamatos fejlődési lehetőségek, képzések;
  • Versenyképes fizetés, Cafeteria, Well-being szolgáltatások;
  • Home Office lehetőség

Munkavégzés helye: Budapest XIII. kerület, M12-es irodaház

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Elemzés
  • Pénzügy, Könyvelés
  • Elemző, Tanácsadó
Cégnév: OTP Bank Nyrt.