OTP Bank Nyrt.

Bővülés miatt keressük leendő kollégánkat támogató és jó hangulatú csapatunkba, nemzetközi, bankcsoportot átívelő projektekben való részvételre az ALM támogatására.

Market risk analyst - Piacikockázat-kezelési szakértő

Feladatok:

  • Piacikockázat-kezelési modellek fejlesztése, kockázatkezelési rendszerek üzemeltetése
  • Banki könyvi kamatkockázat kezeléséhez és a likviditáskezelés mutatószámainak meghatározásához használt modellek független szakmai validációja
  • Eszköz-forrás menedzsment kockázati keretrendszerének, stratégiai és operatív kockázatkezelési korlátainak meghatározása
  • Bank és bankcsoport szinten a banki könyvi kamatlábkockázati pozíciók kezeléséhez szükséges kockázati keretrendszer kidolgozásának támogatása, részvétel annak működtetésében, kontrolljában
  • Adatbázis és adattárház folyamatok kezelése, fejlesztése, karbantartása
  • Leánybankok hasonló tevékenységeinek támogatása, napi kapcsolattartás a külföldi társterületekkel

Akit keresünk:

  • Pénzügyi, informatikai, műszaki egyetemi végzettséggel rendelkezik
  • SQL programnyelv magabiztos használata
  • Aktív angol nyelvismerete van szóban és írásban egyaránt
  • Elemző és problémamegoldó
  • Legalább 3 éves releváns tapasztalattal rendelkezik kamat- és likviditási kockázat-kezelés, eszköz-forrás menedzsment területen vagy adatbáziskezelés és fejlesztés területen

Amit előnynek tartunk:

  • Python, Kondor+ ismeret

Amit kínálunk:

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Lehetőség anyabanki megoldások fejlesztésére
  • Fiatal, dinamikus csapat
  • Tervezhető munkaidő
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag
  • Belső és külső szakmai képzéseken való részvételi lehetőség
  • Hibrid munkavégzés

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Kockázatkezelő
  • Elemzés