Érdekelnek az ipar automatizálási megoldások? Csapatunk részeként Te is a sikerünk részese lehetsz.

Keressük csapatunk új tagját, mint

Folyamat-automatizálási szakértő (OT) (24001658)

Legfőbb célunk a MOL Petrolkémia hatékony és biztonságos működésének elősegítése az automatizálási szint növelésével.

Keressük azt a digitális és automatizálási megoldások iránt motivált agilis kollégát, aki a gyorsan pörgő és összetartó csapatunk részeként segít bennünket a rendszereink fejlesztésben.

Feladatok:

  • Felelős a DCS, a PLC  és az IIoT rendszerek, valamint az azokra épülő fejlett ipari automatizálási megoldások és folyamatok (elsősorban: Alarm Management, Control Performance Monitoring, HPHMI, MTELL) fejlesztési irányainak meghatározásáért, valamint  a kapcsolatos tevékenységek MPK oldali koordinálásáért.
  • Támogatja az MPK OT hálózatának üzemeltetését, gondoskodik a hálózat monitorozásáról, a hálózaton lévő szerverek, eszközök (switch-ek, tűzfalak stb.) menedzseléséről, a kibervédelmi megoldások naprakészen tartásáról.
  • Rendszeresen felügyeli a területét érintő alkalmazásokat,  elemzi  a működésüket, ajánlásokat tesz a működési paraméterek javítására együttműködve az MPK Karbantartás és a Petrolszolg kollégáival. Részt vesz a kapcsolódó projektekben, a hibák elhárításában.
  • Támogatja a funkcionális biztonsággal kapcsolatos feladatokat, részt vesz a funkcionális biztonsággal kapcsolatos mérnöki tevékenységekben (HAZOP-LOPA-SIL).
  • Segíti a hatékony működést  biztosító szimulációs ás optimalizációs alkalmazások (APC, RTO, OTS, DT) működtetést és javaslatot tesz azok L2 és L3 szintű integrációjára.

A munkakör betöltéséhez szükséges:

  • Műszaki felsőfokú végzettség
  • Analitikus gondolkodás
  • Fejlett digitális kompetenciák
  • Középfokú angol nyelvismeret
  • „B” kategóriás jogosítvány

Előnyt jelent:

  • Villamosmérnöki, vagy irányítástechnikai mérnök, vagy vegyészmérnöki végzettség
  • Irányítástechnikai tapasztalat  (PLC, SCADA vagy DCS rendszerekkel kapcsolatos, fejlesztési, üzemeltetési tapasztalat, elvégzett releváns szakmai képzések, tanfolyamok)
  • Informatikai hálózat ismeretek
  • Power Platform, Azure cloud ismeretek (Power App, Power BI, Azure, stb használat, ismeretek)

Amit kínálunk:

  • Munkalehetőséget Magyarország egyik legnagyobb biztos hátérrel rendelkező nemzetközi piacon működő vállalatánál
  • Együtt dolgozhatsz egy tapasztalt, támogató és összetartó csapattal
  • Kiemelkedő béren kívüli juttatást
    • Évi 800.000 HUF cafetéria keretösszeg
    • 13. havi karácsonyi jutalom
  • Bejárási támogatást
  • Széles körű ismeretek megszerzését, fejlődési lehetőségeket
  • Szakmai tréningeket, tanulmányok támogatása
  • Ingyenes egészség megőrző programok/szolgáltatások és egészségügyi szűrések a szerződött egészségügyi partnerünknél

Állás, munka területe(i):

  • Mérnök
  • Villamosmérnök
  • Gyártás, Termelés
  • Folyamatmérnök
  • Automatizálás
Cégnév: MOL Petrolkémia Zrt.