Feladatok

Ellátja a 2024. második felében az Európai Tanács magyar elnöksége alatt felmerülő, nemzetközi és EU környezetpolitikai és környezetvédelmi szakterülettel összefüggő feladatokat, kiemelten az alábbiakat:

  • részt vesz a 2024. évi magyar EU elnökséggel összefüggő környezetvédelmi feladatok végrehajtásában;
  • aktívan közreműködik a közös, angol nyelvű EU tagállami álláspontokat kidolgozó tanácsi munkacsoportok munkájában;
  • részt vesz az EU környezetvédelmi ügyekkel foglalkozó tanácsi munkacsoportjainak ülésein Brüsszelben, valamint az ENSZ regionális nemzetközi környezetvédelmi ügyekkel foglalkozó szervezetek ülésein Genfben;
  • megszervezi és aktívan részt vesz az angol nyelvű online és személyes formában történő szakmai egyeztetéseken;
  • kapcsolatot tart az EU tagállamok szakértőivel, az Európai Bizottsággal, az Európai Tanáccsal, az ENSZ egyezmények titkárságával, ENSZ egyezmények adott részes feleivel és egyéb partnerekkel;
  • részt vesz az egyes nemzetközi környezetvédelmi szervezetek eseményei kapcsán a koordinációs feladatok ellátásában;
  • folyamatosan nyomon követi a témakörrel kapcsolatos nemzetközi folyamatokat;
  • határidőre összeállít angol nyelven szakmai dokumentumokat, a nemzetközi hivatalos dokumentumokhoz szövegszerű javaslatokat;
  • a nemzetközi eseményekről jegyzőkönyveket és szakmai összefoglalókat készít magyar és angol nyelven;
  • proaktívan segíti a stáb többi tagjának munkáját.

Elvárások

  • Felsőfokú végzettség EU és nemzetközi kapcsolatok, jogi vagy természettudományi szakterületen.
  • Felsőfokú (C2) szintű, aktív angol nyelvtudás, írásban és szóban.
  • Megbízhatóság, pontos, határidőre történő munkavégzés képessége.
  • Jó kommunikációs készségek írásban és szóban.
  • Analitikus gondolkodás, önálló problémamegoldó készség, rendszerszemlélet.
  • Folyamatorientáltság, kezdeményezőkészség, rugalmasság, együttműködés.

Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:

  • Büntetlen előélet.
  • Cselekvőképesség.
  • Magyar állampolgárság.
  • MS Office irodai alkalmazásainak magabiztos ismerete.

Előnyt jelent

  • Diplomáciai érzék.
  • Motiváció új szakmai ismeretek elsajátítására.
  • Önálló és csapatban történő munkavégzésre való képesség.
  • EU-s vagy nemzetközi területen szerzett munkatapasztalat.
  • Külföldi munkatapasztalat.
  • Központi közigazgatásban szerzett munkatapasztalat.

Amit kínálunk

  • Határozott időre szóló kormányzati szolgálati jogviszony (Kit.).
  • Versenyképes fizetés.
  • Cafeteria juttatás.
  • Hivatali mobiltelefon.
  • Éves BKV bérlet.
  • Ingyenes fitneszterem használat.
  • Dinamikus, jó légkörű csapat.
  • Rendszeres közösségformáló programok, csapatépítés (pl. kedvezményes színházjegy, mozi látogatás, sportnap, előadások).
  • Sikeres együttműködés esetén további karrierlehetőségek (akár külföldön is).

Munkahelyi extrák

  • Céges étkező
  • Céges rendezvények
  • Kerékpártároló
  • Sportolási lehetőség
  • Kutyabarát

Céginformáció

Személyes adatainak kezelése a 2016. április 27-i (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontján alapul. Kérjük, hogy jelentkezésének elküldése előtt olvassa el az álláspályázatra jelentkezőknek szóló Adatkezelési tájékoztatót a https://kormany.hu/dokumentumtar/adatkezelesi-tajekoztato-5 oldalon.
A jelentkezéssel egyidejűleg nyilatkozik, hogy hozzájárul önéletrajzának a toborzási adatbázisba történő felvételéhez, és a későbbiekben történő felhasználásához és egyidejűleg tudomásul veszi, hogy az Energiaügyi Minisztérium az álláspályázatával összefüggő személyes adatait – a kiválasztási folyamat során kapcsolattartás céljából – nyilvántartja és kezeli.

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:

  • Végzettséget/képzettséget igazoló okiratok másolata
  • Nyelvtudást igazoló dokumentumok másolata
  • Fényképes önéletrajz (87/2019.(IV.23) Korm. rendelet 1 sz. melléklete alapján)
  • Három hónapnál nem régebbi hatósági erkölcsi bizonyítvány a 2018. évi CXXV. tv. 82.§ (2) bekezdése alapján, vagy ennek kiállíttatására tett kötelezettségvállalási nyilatkozat

Cégnév: Energiaügyi Minisztérium