OTP Bank Nyrt.

Az OTP Bank Nyrt. Markets Igazgatósága

ALM Investment Management Desk Leader

munkatársakat keres.

Az OTP Bank Nyrt. új ALM (eszköz-forrás menedzsment) koncepciót vezet be annak érdekében, hogy még gyorsabban, rugalmasabban tudjon reagálni a változó környezet okozta új kihívásokra. Ha releváns tapasztalattal rendelkezel banki könyvi kamatláb-kockázat kezelési, likviditás menedzselési vagy tőkepiaci elemzési területen és szeretnél aktív szerepet vállalni az átalakulás folyamatában, illetve a Global Markets területen létesítendő csoportszintű ALM területének a napi munkájában, akkor várjuk jelentkezésedet!
Amellett, hogy egy összetartó, szakmailag egyedülálló csapat tagja lehetsz, olyan csoportszintű, nemzetközi projektekben, feladatokban vehetsz részt, ami biztosítani tudja a folyamatos szakmai fejlődésedet.

Feladatok:

  • Befektetési gyakorlat kidolgozása és megvalósítása az egyeztetett befektetési stratégiának és eszközallokációnak megfelelően
  • Befektetési lehetőségek felkutatása / eszközválasztás és időzítés az adott céleszközallokáció és kockázati limit keretein belül
  • A gazdasági környezet, a piac és az egyéni befektetési lehetőségek elemzése
  • A strukturális többletlikviditási banki könyvben történő kezelése
  • Különböző benchmarkok szerinti befektetések optimalizálása
  • A befektetési értékpapírportfoliók napi szintű kezelése
  • Döntéstámogató piaci információk nyújtása a Bank egyéb területei felé
  • A Mérlegmenedzsment terület támogatása, felelősségvállalási hajlandóság a befektetési stratégia és a befektetéskezelés céleszköz allokációjának kialakításában

Vezetői feladatok:

  • Nyitott és őszinte légkör teremtése a csapat számára az innovatív ötletek vagy problémák megosztása érdekében. Ösztönözni az együttműködést, és segíteni a jó munkakapcsolatok kialakítását a csapaton belül és más területekkel.
  • Munkatársak koordinálása, feladatmenedzsment
  • Teljesítménymenedzsment és fejlesztéstámogató tevékenység
  • Aktívan részt venni az új munkatársak toborzásában, kiválasztásában és integrációjában
  • Munkatárskiválasztással, felvétellel vagy elbocsátással összefüggő főbb vezetői feladatok
  • Felelősségi körök kiegészítése vagy módosítása

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség (Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség, Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny),
  • Legalább 12 év releváns szakmai tapasztalat portfolio menedzsment területen
  • Legalább 3 év vezetői tapasztalat
  • Releváns tapasztalat portfolio tervezési, keresztfunkcionális projektek és kommunikációs tervek kidolgozásában
  • Önálló és felelős munkavégzés
  • Proaktivitás
  • Erős kapcsolatépítési képesség az OTP szervezetén belül és a szervezeten kívül
  • Erős kommunikációs, prezentáló képesség, analitikus gondolkodás,
  • Tárgyalóképes aktív angol nyelvtudás
  • MS Office termékek felhasználói szintű ismerete

Amit kínálunk

  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Változatos, kihívást jelentő feladatok Közép-Kelet Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Változatos, hazai bankszektorban egyedülálló lehetőség;
  • Dinamikus terület, folyamatos szakmai kihívásokkal és nemzetközi üzleti könyezettel,
  • Hibrid munkavégzés – lehetőség otthoni munkavégzésre

Munkavégzés helye:

  • 1131 Budapest Madarász Viktor utca 12.

Állás, munka területe(i):

  • Bank, Biztosítás, Bróker
  • Befektetési tanácsadó
  • Projektmenedzser
  • Pénzügy, Könyvelés
  • Elemző, Tanácsadó
Cégnév: OTP Bank Nyrt.