Here is your opportunity to join a multinational company where you can be a professional excellence, supporting the Accounting Team in analysing financial information and implementing effective strategies to enhance overall business performance.

Main responsibilities:

  • Full support of the team and helping the manager in decision making
  • Introduction of controls and review of them for each entity in scope
  • Taking part of implementing new reconciliations and training
  • Support and lead ongoing and future R2R projects
  • Training for the new team members
  • Managing the annual audits, helping the team members with audit related queries

Required skills:

  • Bachelor's degree in accounting, finance, or similar
  • Fluent English knowledge is a must
  • A minimum of 5 years experience in a similar role in a related business
  • Extensive knowledge of accounting standards and financial regulations
  • Exceptional attention to detail, great organizational and problem-solving skills

Advantages:

  • Any additional foreign language is a plus

What our partner can offer to you:

  • Hybrid working arrangement: 2 days in home-office per week
  • Competitive salary plus annual bonus
  • A multinational team where you can participate in international projects and have international career opportunities

Cégnév: Karrier Műhely Tanácsadó Iroda
Állásnév:
FRISS HASONLÓ ÁLLÁSOK
E-MAILBEN

A "Feliratkozom" gombra kattintva elfogadja az általános biztonsági és szerződési feltételeinket.

HASONLÓ ÁLLÁSOK
Könyvelő Pest megye

Pertnerünk, egy családi tulajdonú nemzetközi vállalat magyarországi leányvállalata számára keresünk új munkatársat Könyvelő pozícióba. a társaság ... »

ÁLLÁS MEGTEKINTÉSE
KÖNYVELŐ, BÉRSZÁMFEJTŐ Komárom-Esztergom megye

Leendő feladatok: Könyvelési- bérszámfejtési feladatok teljes körű elvégzése Havi és negyedéves, éves zárási feladatok ellátása Beszámolók elkészítése ... »

ÁLLÁS MEGTEKINTÉSE
Szenior Könyvelő Pest megye

Partnerünk, egy családi tulajdonú nemzetközi vállalat magyarországi leányvállalata keres új munkatársat Szenior Könyvelő pozícióba. a társaság ... »