Óvodapedagógus állások

- 5 állás - összegyűjtöttük a nagy állásoldalak összes találatát
mai
mai

Álmai állásához magabiztos nyelvtudásra van szükség? A siker garantált, ha itt tanul nyelvet. Megnézem »

  Keresett pozíciók
Óvodapedagógus
HOL?
  Távolság:
km-en belül

KULCSSZAVAK (tartalmazza)
Új keresés

Az óvodapedagógusi munkakör betöltésének fő eleme, hogy az óvodapedagógus a rábízott gyerekeket ellássa szükségleteiktől függően és őket minden formában nevelni próbálja. Az óvodapedagógus munkát több formában lehet végezni, állami óvodákban és magánóvodákban is.

Óvodapedagógus feladatai
- gyermekfelügyelet, figyelemmel követi a rá bízott gyermekeket az óvoda területén
- ellátja a gyerekeket a különböző szükségleteik alapján
- külön foglalkozik a gyerekekkel, ha azoknak erre szüksége van
- biztosítja a gyermekek biztonságát
- rendben tartja a gyermekek óvodai környezetét, hogy az a legbiztonságosabb legyen számukra
- gyermekek közötti konfliktus kezelése, megelőzése
- szülőkkel való kommunikáció, információnyújtás
- napi, heti, havi és évi foglalkozás, témakör kidolgozása
- magánóvoda esetén általában kisebb csoportok magas szintű ellátása és nevelése
- magánóvodai környezetben az esetleges idegen nyelv tanítása a gyerekeknek

Elvárások
A fő elvárások egyike, hogy a munkakörhöz megfelelő végzettséggel rendelkezzen a jelentkező, a pontos elvárások változnak munkától függően. Ezek mellett fontos elvárás egy óvodapedagógusnál, hogy büntetlen előélettel rendelkezzen. Fontos, hogy jó kommunikációs képességgel rendelkezzen és egyszerre több dologra is tudjon figyelni, hogy akár több gyereket is el tudjon látni egyszerre. Ezek mellett alapelvárás, hogy a személy jól kommunikáljon gyerekekkel, gyermekszerető legyen. Magánóvodákban elvárás lehet az angol nyelv magas szintű ismerete és használata.
Juttatások
Az alapbér mellett az óvodapedagógus számíthat esetleges bónuszokra vagy egyéb juttatásokra. Ezek mellett támogatják a munkába járást is.