mai
mai

Álmai állásához magabiztos nyelvtudásra van szükség? A siker garantált, ha itt tanul nyelvet. Megnézem »

  Keresett pozíciók
Lakatos
HOL?
  Távolság:
km-en belül

KULCSSZAVAK (tartalmazza)
Új keresés

A lakatos munka keretében a munkavállaló vasból, acélból, egyéb fémes anyagokból készít különféle termékeket. Lakatosok gyakran dolgoznak hegesztő munkakörben is. A munka betöltéséhez a fő elvárás a műszaki szakmunkás vagy szakirányú szakközépiskolai végzettség.

Feladatok
- anyagok darabolása precízen
- daraboló gépek szakszerű használata
- munkagépek karbantartása
- szerkezeti elemek készítése
- acél- és fémszerkezetek gyártása, javítása
- hegesztés, csiszolás, fémmegmunkálás
- termelő és kiszolgáló berendezések biztonságos és zavartalan működtetése, szükség szerinti hibaelhárítás
- munkafolyamatok dokumentálása
- alkatrészcsere, időszakos karbantartások elvégzése, gépek működésének ellenőrzése

Elvárások
A lakatos munka egyik fő elvárása a műszaki szakmunkás vagy szakirányú szakközépiskolai végzettség. Ezek közé tartozik az is, hogy műszaki rajzokat tudjon olvasni a lakatos. Fontos, hogy a lakatos munka elvállalói nagyon precízek legyenek, tekintve, hogy általuk elkészített alkatrészek későbbi felhasználásához nagyon fontos a pontosság. Elvárás, hogy a lakatos ismerje az általa használt gépeket (daraboló gépek, hegesztő, stb.) és azokat rendben is tartsa.
Munkarend
Hosszú távú, bejelentett munka. Két vagy három műszakos munkarendben.
Juttatások
Az alapbér mellett a munkaadó általában támogatja egy bizonyos összegig a lakatos munkába járását. Ezek mellett a munkaruházatot általában biztosítja a munkaadó. Az alapbér mellett számíthat a munkavállaló műszakpótlékra és cafetériára. A teljesítményprémium is gyakori. Ritkább esetekben szálláslehetőséget is tud biztosítani a munkáltató. Esetekben továbbképzési lehetőséget is kínál.