Senior kontrolling szakértő

Feladatok

  • Felelős a társasági üzleti terv és az előrejelzések összeállításáért, koordinálja és összefogja a tervezési, előrejelzési folyamatot
  • Aktív résztvevője a társaság éves beszámoló és üzleti jelentés készítési folyamatának
  • Koordinálja a havi kontrolling zárási folyamatot, összeállítja a havi kontrolling jelentést
  • Felelős a társasági kontrolling objektumok kialakításáért, javaslatot fogalmaz meg a szükséges költséghelyeket és rendelés számokat illetően
  • Közreműködik a társaság kontrolling rendszerének kialakításában, a kontrolling modulok paraméterezési irányelveinek meghatározásában, ellenőrzi a hatékonyságnövelő, illetve költségmegtakarítást célzó döntések megvalósulását
  • Menedzsment döntéseket alátámasztó és megalapozó riportokat készít, továbbá részt vesz a társaság testületei részére a tájékoztató és döntést megalapozó előterjesztések elkészítésében
  • Felelősen részt vesz a társasági árpolitikájának kialakításában, a társaság tevékenységeire vonatkozó árak meghatározásában
  • Felelős a társaság tervezést támogató rendszerének és a SAP CO költségallokációs mechanizmusának összhangjáért
  • Feladatok önálló értelmezése, problémák, folyamatbeli hiányosságok feltárása, javaslattétel ezek javítására

Elvárások

  • Felsőfokú pénzügy-számviteli vagy gazdasági végzettség
  • Legalább 5 év releváns tapasztalat
  • Magas szintű Excel tudás (függvények széleskörű ismerete, magabiztos használata)
  • A folyamatok, összefüggések gyors átlátása, képesség a komplex problémákat részfeladatokra bontására és felismerési képesség, hogy milyen egyéb szakmai aspektusból (szabályozási, jogi, számviteli, adó, egyéb) kell azokat kezelni
  • Önálló és precíz munkavégzés
  • Proaktív és határidőérzékeny hozzáállás
  • Terhelhetőség és rugalmasság

Előnyök

  • Power BI / makrótudás nagy előnyt jelent a munkaköri feladatokban, hiánya nem kizáró feltétel, de értékes tudás
  • SAP ismeret (leginkább CO és FI modul)
  • TM1 ismeret

Amit kínálunk

  • hosszú távú és biztos munkalehetőség egy stabil állami nagyvállalatnál
  • versenyképes bér és széles körű, kiemelkedő béren kívüli juttatási csomag (cafeteria)
  • gondoskodó és megbecsülést nyújtó munkáltatói attitűd

Munkavégzés helye

Budapest, Paks

Cégnév: MVM Csoport