Az OTP Csoport Kelet-Közép-Európa meghatározó bankcsoportja. Tizenkét országban, több mint 19 millió ügyfelet szolgálunk ki modern eszközökkel, a pénzügyi termékek széles palettájával. Európában is egyedülálló sikereinket a régióban található központunknak és 70 éves múltunknak köszönthetjük: jól értjük ügyfeleink igényeit, nyitottak vagyunk az innovációra, fejlődésünket a kiszámítható, stabil működés határozza meg. Ambiciózus célkitűzéseink eléréséhez olyan munkatársakra van szükségünk, akik motiváltak a közös sikerekben, képesek a fejlődésre egy komplex, folyamatosan növekvő igényeket támasztó környezetben.

Az OTP Bank Eszköz-Forrás Menedzsment Igazgatóság (ALM), Mérlegmenedzsment Főosztálya

ALM elemző

munkatársat keres.

A Mérlegmenedzsment Főosztály felelős többek között a Bankcsoport kamatlábkockázat-kezeléséért, likviditásmenedzsmentjéért, illetve a likvid eszköz portfólió hatékony kezeléséért.

Terület főbb feladatai:

  • Likviditás-előrejelzés: Az üzletágak rövid- és középtávú finanszírozási igényének becslése, likviditási sokkok számszerűsítése, modellezése,
  • Devizalikviditási riportok, a devizafinanszírozás tervezése, pénz- és tőkepiaci elemzések készítése,
  • Külföldi leánybankok likviditási helyzetének elemzése, likvid eszköz portfólió menedzsment támogatása a csoportszintű ALM stratégiával összhangban,
  • Rendszeres és eseti vezetői/döntéstámogató elemzések készítése.

Elvárások:

  • Közgazdaságtudományi egyetemi végzettség (Pénzügy, Befektetés-elemzés szakirány előny),
  • Statisztikai és Excel modellezési ismeretek,
  • Hatékony munkavégzés rövid határidők betartásával,
  • Erős kommunikációs, problémamegoldó képesség, analitikus gondolkodás,
  • Angol nyelv magabiztos ismerete.

Pályakezdők jelentkezését is várjuk!

Amit kínálunk:

  • Változatos, lendületes munkavégzés egy fiatal csapat tagjaként
  • Hosszú távú, stabil munkahely
  • Támogató vezetői hozzáállás
  • Versenyképes jövedelem
  • Hazai Bankszektorban egyedülálló tapasztalatszerzési lehetőség csoportszintű ALM területen

Cégnév: OTP Bank Nyrt.