A MAGYAR NEMZETI BANK Informatikai igazgatósága pályázatot hirdet

Alkalmazásgazda

feladat ellátására

Feladatok:

  • Az alkalmazásgazda legfontosabb feladata a felügyelete alá tartozó alkalmazások üzemszerű működésének zökkenőmentes biztosítása és a működési minőség folyamatos fenntartása, dokumentálása.
  • Koordinálja, megszervezi és végrehajtja a felügyelete alá tartozó rendszerekkel kapcsolatos alkalmazásfelügyeleti feladatokat, ellenőrzi a végrehajtott tevékenységeket.
  • A felügyelete alá tartozó alkalmazásokkal kapcsolatban megfogalmazott módosítási igények alapján részt vesz a szükséges változtatások tervezésében és végrehajtásában.
  • Aktív kapcsolatot tart az alkalmazások felhasználói felelőseivel, felhasználóival, ellátja a felügyelete alá tartozó rendszerek informatikai szakmai képviseletét.
  • Fejlesztési igények esetén véleményezi és javaslataival segíti   a megvalósíthatósági tervek elkészítését.
  • Közreműködik az üzleti esettanulmányok és ajánlati kiírások elkészítésében, elbírálási szempontok kialakításában.
  • A megvalósítási döntést követően véleményezi a részletes rendszer- és folyamatterveket.
  • Kapcsolatot tart a fejlesztőkkel az implementáció nyomon követése érdekében.
  • Részt vesz az alkalmazásokat érintő beszerzési- és gazdálkodási folyamatokban, illetve informatikai projektekben, követelményspecifikációk kidolgozásában.
  • Feladata a felhasználói profilok, csoportok megtervezése, kialakítása, részt vesz azok karbantartásában, nyilvántartásában, a felhasználói jogosultsági igények kezelésében.
  • Az alkalmazásverzió támogatási ciklusokat folyamatosan figyelemmel kíséri, a verzióváltásokat kezdeményezi, valamint részt vesz azok tesztkörnyezetbe való telepítésében.
  • Megszervezi a tesztelést, részt vesz annak végrehajtásában az illetékes felhasználók bevonásával.
  • Felelős az üzemeltetésre kész alkalmazói rendszerek átvételéért és további üzemeltetéseiért.
  • Feladata a kapcsolódó alkalmazások közti együttműködés biztosítása, az interfészekben előforduló problémák feltárása, megoldása.

Elvárások:

  • Informatikai szakirányú felsőfokú végzettség;
  • felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek;
  • középfokú C típusú angol nyelvtudás;
  • jó szervezési, és problémamegoldó képesség;
  • jó kommunikációs készség;
  • rendszerszemlélet, kezdeményezőkészség;
  • önálló, felelősségteljes munkavégzés, eredményorientáció;
  • együttműködési képesség, ügyfélközpontú szemlélet,
  • 3 hónapnál nem régebbi bejegyzésmentes erkölcsi bizonyítvány bemutatása.
  • A munkakör nemzetbiztonsági ellenőrzés hatálya alá tartozik.

Pályakezdők jelentkezését is várjuk!

Előnyt jelent:

  • Banki-, statisztikai-, bankfelügyeleti-, logisztikai- vagy folyamatkezelő informatikai rendszerek bevezetésében vagy működtetésében szerzett tapasztalat, illetve ilyen rendszerek ismerete;
  • nagyvállalati tapasztalat;
  • közbeszerzési eljárással járó projektekben való részvételi tapasztalat;
  • informatikai fejlesztési projektekben szerzett tapasztalat;
  • agilis fejlesztési és projektmenedzsment módszertanok ismerete, illetve ezekben szerzett tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • Szakmai fejlődési lehetőség;
  • változatos munkavégzés, kihívó feladatok;
  • Versenyképes juttatási csomag.

Ami a pályázathoz szükséges:

  • Fényképes, szakmai önéletrajz (Felhívjuk figyelmét, hogy a pályázati anyagnak NEM része a végzettséget igazoló dokumentumok fénymásolata, büntetlen előéletet bizonyító okirat. Kérjük ezeket NE küldje el részünkre.)
  • Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2021. május 13. napjáig.

PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT A MINDENKOR HATÁLYOS ADATVÉDELMI JOGSZABÁLYOKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!

Cégnév: Magyar Nemzeti Bank / MNB Zrt.