Adózási szenior szakértő

E.ON Gazdasági Szolgáltató Kft. | Határozatlan idejű | Teljes munkaidős

Feladatok

  • Belső adótanácsadás, társosztályok adószakmai támogatása (társosztályokkal való együttműködés projektek, termékek, kampányok kapcsán, termékfejlesztések adószakmai támogatása)
  • Kapcsolattartás az állami és önkormányzati adóhatóságokkal, képviselet (adókötelezettséggel kapcsolatos adatszolgáltatási feladatok ellátása; adóvizsgálatokban, hatósági megkeresésekben való közreműködés és képviselet, a vizsgálatot követő hatósági eljárásban való aktív közreműködés)
  • Új üzleti megoldások, termékfejlesztések stratégiai és optimalizációs adószakmai támogatása
  • Adójogszabály-változások nyomon követése  (jogszabály-értelmezés és hatáselemzés; a gyakorlatba történő átültetés koordinálása; az adójogszabály-változások belső kommunikációjának előkészítése, egyeztetések az érintett területekkel, szakmai támogatás)
  • Adóstratégia kialakítása és megvalósításának koordinálása (adómegtakarítási lehetőségek feltárása, megvalósíthatóságának felmérése és koordinálása, adóoptimalizáció, adótervezés és előrejelzés; cégstruktúrát érintő változások adószakmai támogatása; javaslattétel és előterjesztés;)
  • Jogszabályi előírásoknak való megfelelés biztosítása, a napi operatív adózási feladatok ellátásának szakmai támogatása és ellenőrzése, jogértelmezések egységesítése
  • Iparági egyeztetéseken való részvétel és képviselet
  • Szerződések véleményezése, adószakmai korrekciója
  • Transzferár-dokumentáció elkészítésében való közreműködés, tanácsadókkal történő együttműködés
  • Nemzetközi sztenderdek szerinti halasztott adó számítása, nemzetközi csoporttal való egyeztetése
  • Kapcsolattartás a nemzetközi központ adózási csoportjával, központi együttműködés

Elvárások

  • Szakirányú gazdasági egyetemi vagy főiskolai végzettség
  • Adótanácsadói/Adószakértői képesítés
  • Legkevesebb 5 év adózás területén szerzett tapasztalat
  • Magas szintű SAP felhasználói ismeret és gyakorlat
  • Tárgyalási szintű angol nyelvtudás
  • Önálló, precíz, pontos és határidőben történő munkavégzés
  • Megoldás-orientáltság
  • Rugalmasság és tárgyalóképesség
  • Döntéshozatali képesség

Előny

  • Iparági ismeret vagy tanácsadó cégeknél szerzett tapasztalat,
  • IFRS standard-ek ismerete, valamint mérlegképes könyvelői vagy könyvvizsgálói képesítés

Amit kínálunk

  • Munkádat versenyképes bérrel honoráljuk
  • Elismerjük és értékeljük a teljesítményt, amit éves bónusszal jutalmazunk
  • Egészségügyi biztosítást nyújtunk magánorvosi szolgáltatásokra
  • Cafeteria juttatásunkat személyes igényeidre szabhatod

Kapcsolat

El tudod képzelni magad a fenti pozícióban? Várjuk pályázatodat, alakítsuk együtt a jövő energiavilágát! Látogass el karrieroldalunkra is, ahol hasznos információkat találsz a kiválasztási folyamatunkkal kapcsolatban.

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Adótanácsadó, Szakértő

Szükséges tapasztalat:

  • 5-10 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Egyéb juttatások:

Cafeteria

Munkavégzés helye:

Budapest/Győr

Együtt alakítjuk a jövő energiavilágát!

Az új E.ON vállalatcsoport az európai energiahálózatok és az energiával kapcsolatos infrastruktúra egyik legerősebb üzemeltetője, és korszerű ügyfélmegoldások szolgáltatója több mint 50 millió ügyfél számára. Összesen több mint 75 000 munkatársunk van 15 országban. Így ideális helyzetből segíthetjük elő az európai energiafordulatot. Két fenntartható növekedési területre összpontosítva, és az innogy felvásárlásával az E.ON teljes mértékben elkötelezi magát az energiavilág alapvető átalakulása mellett. Európa egyik legnagyobb energetikai szolgáltatójaként aktívan vezetjük az energiafordulatot Magyarországon és Európában. A két vállalat szakértelmének egyesítése az E.ON-t úttörővé teszi az új és innovatív energiamegoldások kidolgozásában, és lehetővé teszi, hogy az energiaszektor legtehetségesebb munkatársai dolgozzanak nálunk.

Cégnév: E.ON Gazdasági Szolgáltató Kft.