A Federal-Mogul Systems Protection Hungary Kft. a Tenneco csoport tagja, mely vezető szerepet tölt be a nemzetközi autóipari beszállítók között. A cég dinamikusan fejlődő kimlei leányvállalatának fő profilja az autóipari védőtextíliák, textilcsövek gyártása. Kis létszámú, családias, dinamikus csapatunkba keresünk munkatársat az alábbi munkakörbe:

Adózási szakértő - Könyvelő

FELADATOK:

Adózási területen:
  • Az adókkal kapcsolatos gazdasági események könyvelésének és dokumentációjának teljes körű elkészítése a magyar és a nemzetközi számviteli elveknek, illetve a vállalat belső szabályzatainak megfelelően
  • A főkönyv és a folyamatosan vezetett analitikus nyilvántartások közötti havi egyeztetések elkészítése, az esetleges eltérések okának kiderítése és a szükséges módosítások időben lekönyvelése
  • Adóhatóságokkal kapcsolattartás
  • Adóbevallások, önrevíziós bevallások, adatbejelentések elkészítése, ellenőrzése és határidőre benyújtása a jogszabályokban, hatósági és belső szabályzatokban foglalt előírásoknak megfelelően
  • Adófolyószámlák egyeztetése
  • Közreműködés az adóhatósági ellenőrzések lebonyolításában
  • A kijelölt adónemek tekintetében közreműködés a jogszabályváltozások implementációjában és alkalmazásában, adózási folyamatok és ellenőrzési pontok fejlesztésében, adókockázatok feltárásában és kezelésében

Számviteli területen:
  • Gazdasági események magyar számiteli és US GAAP számviteli elvek szerinti könyvelése (szállítói számlák könyvelése, vevői könyvelés, banki könyvelések)
  • Banki utalások előkészítése
  • Vegyes bizonylatok rögzítése főkönyvben
  • Havi, negyedéves és éves zárásban való részvétel, elhatárolások könyvelése, készlet könyvelések, tárgyi eszközök könyvelése, átértékelések könyvelése, bérfeladás könyvelése
  • Könyvvizsgálókkal való együttműködés, a magyar számviteli törvény szerinti éves beszámoló elkészítése, önköltségszámítás

ELVÁRÁSOK:

  • Legalább középfokú szakirányú végzettség, felsőfokú végzettség előny
  • min. 3 éves adózás területén, teljes körű könyvelésben és éves beszámoló összeállításban szerzett tapasztalat
  • ÁFA, TAO, HIPA, rehabilitációs hozzájárulás, innovációs járulék, környezetvédelmi termékdíj ismerete
  • MS Office ismeretek (Word, Excel, Power Point)
  • Angol nyelvismeret
  • Felhasználói szintű SAP/QAD ismeret
  • Önálló munkavégzésre és csapatmunkára való képesség

ELŐNYT JELENT:

  • Adótanácsadói/adószakértői képesítés
  • Mérlegképes könyvelői képesítés
  • US GAAP/IFRS ismeretek

AMIT KÍNÁLUNK:

  • Versenyképes jövedelem
  • Home office formában történő munkavégzés (részben, nem teljesen)
  • Széleskörű béren kívüli juttatás
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Családias légkör, fiatal csapat
  • Stabil munkahely, hosszútávú távú karrier lehetőség

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Adótanácsadó, Szakértő
  • Könyvelés

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Középiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő
  • Távmunka/otthoni munka

Munkavégzés helye:

9181 Kimle, Fő út 199.

Az önéletrajzokat a „Jelentkezem” gombra kattintva várjuk.

Sikeres elbírálás esetén, az értesítés és a kiválasztási folyamatok is online felületen zajlanak majd.
Cégnév: Federal-Mogul Systems Protection Hungary Kft.