Munkatársat keresünk

Adótanácsadó

pozícióba.

Főbb feladatok:

  • a költségvetési kapcsolatokhoz tartozó bevallások készítése és ellenőrzése
  • a vállalkozás egészére vagy egyes részterületére, ügyleteire irányuló ellenőrzési, adótervezési feladatok végzése
  • megbízás alapján költségvetési kapcsolatokat érintő adóigazgatási eljárásban való képviselet ellátása
  • adótanácsadói vélemények készítése
  • feltételes adómegállapítási kérelmek készítése, ellenőrzése
  • az új adójogi eljárási normák és hatósági iránymutatások nyomon követése
  • az adókötelezettségek teljesítésének ellenőrzése és felügyelete,
  • az ellenőrzés módszereinek és menetének ismerete, tájékoztatás adása az ellenőrzések jogkövetkezményeiről
  • adófolyószámla nyomon követése, átvezetések elvégzése, kiutalási igények döntéselőkészítése, indítása
  • társ szakterületekkel együttműködés az adókötelezettségek teljesítését érintő gyakorlat szakszerű kialakításában
  • állásfoglalás kérések elkészítése, továbbítása
  • gazdasági események rögzítése a főkönyvben és analitikában
  • számlakorrekciók kezelése
  • külső és belső adatszolgáltatások teljesítése
  • statisztikai adatszolgáltatások teljesítése
  • szervezeti egységet érintő jogszabályváltozások követése
  • részvétel a havi, negyedéves, éves zárási feladatokban

Elvárások:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Adótanácsadói végzettség
  • 3-5 év hasonló munkakörben eltöltött gyakorlat
  • Jó kommunikációs készség
  • Egyéni és csapatmunkában való működés
  • Önálló munkavégzés és tanulási hajlandóság

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • Mérlegképes könyvelői végzettség

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Adótanácsadó, Szakértő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Nem igényel nyelvtudást

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Egyéb juttatások:

mobiltelefon, cafeteria, szakmai tréningek

Munkavégzés helye:

1036 Budapest, Lajos utca 103.

Magyar nyelvű szakmai önéletrajzát fizetési igény megjelölésével várjuk.

Cégnév: NHKV Zrt.