Az adózás a szívügyed és hivatásod?

A tanácsadói oldalról érkeznél, és végre szívesen elmélyülnél egy vállalat adó ügyeiben?

Az SSC nemzetközi világából érkeznél, és végre megismernél egy end to end, komplex folyamatot?

A MOL GBS Magyarország kihívásra vágyó

Adószakértő

kollégát keres Budapest III. kerületi munkavégzéssel!

Büszkék vagyunk arra, hogy leányvállalataink számára profi támogatást nyújtunk, végezzenek bármilyen tevékenységet a geofizikai mérésektől a car sharing szolgáltatásig

Főbb feladataid lennének:

  • A MOL csoport kijelölt társaságainak elkészítenéd és ellenőriznéd a jogszabályokban, hatósági és belső szabályzatokban foglalt előírásoknak megfelelő bevallásokat, önrevíziós bevallásokat, adatbejelentéseket.
  • Ellátnád a külföldi ÁFA regisztrációkkal kapcsolatos feladatokat
  • Közreműködnél az adóhatósági ellenőrzések lebonyolításában és a jogorvoslati eljárásokban.
  • Szakmai tanácsadást végeznél a belső vállalati területek részére.
  • A kijelölt adónemek tekintetében figyelemmel kísérnéd a jogszabályváltozásokat. Elkészítenéd az adóhatóságok, minisztériumok felé benyújtandó állásfoglalás kérelmeket.
  • Közreműködnél a jogszabályváltozások implementációjában, adózási folyamatok kialakításában, ellenőrzési pontok meghatározásában, adókockázatok feltárásában és kezelésében.
  • Belső tájékoztatókat, állásfoglalásokat készítenél, adózási szempontból véleményeznéd a szabályzatokat, előterjesztéseket.
  • Üzleti szerződéseket, új üzleti konstrukciókat pénzügyi szempontból véleményeznéd és részt vennél azok kidolgozásában

Ahhoz, hogy sikeres légy ebben a pozícióban szükséged lesz:

  • Felsőfokú szakirányú végzettségre
  • Adótanácsadói/adószakértői képesítésre
  • Angol nyelv tárgyalóképes ismeretre
  • Minimum 3 év releváns tapasztalatra
  • Szakmai elköteleződésre: Nálunk azok a kollégák válnak igazán sikeressé, akiket belső motiváció hajt az adózási területen felmerülő változatos kérdések megismerésére, egy-egy megoldandó feladat részletes feltárására.
  • Csapat munkára: Nem csak a közvetlen kollégáiddal kell egy csapatként előre menni, de számos társ szervezettel kell hatékonyan együttműködnöd.
  • Rendszerszemléletre, probléma megoldó képességre: Komplex és gyakran teljesen újszerű kérdésekkel, ötletekkel állnak elő az üzleti területek. A MOL innovatív vállalatként mindig tartogat számodra olyan kihívásokat, amelyekhez használnod kell minden tudásod legjavát. Át kell látnod az összefüggéseket ott is, ahol első látásra nem is olyan egyértelműek

Előnyt jelent:

  • SAP R3-ban való jártasság,
  • Mérlegképes könyvelői képesítés

Állás, munka területe(i):

  • Pénzügy, Könyvelés
  • Adótanácsadó, Szakértő

Szükséges tapasztalat:

  • 3-5 év szakmai tapasztalat

Szükséges végzettség:

  • Főiskola

Szükséges nyelvtudás:

  • Angol (Középfok/kommunikációképes szint)

Foglalkoztatás jellege:

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye:

Budapest III. kerület

Jelentkezni a "Jelentkezem" gombra kattintva lehet.

Cégnév: MOL GBS MAGYARORSZÁG KFT.