A MÁV Szolgáltató Központ Zrt. Gazdasági üzletágán belül az Adózás csapatunk feladata teljes körű adózási szolgáltatás nyújtása a MÁV-Volán-csoport vállalatai számára, valamint a társaságok által megkötendő szerződések, megállapodások adószempontú felülvizsgálata. Pénzügyi-számviteli területen dolgozol és érdekel az adózás és az adózáshoz kapcsolódó kihívások? Esetleg szakmabeliként vonz az SSC világa? Ha elhivatott vagy, nagyvállalati tapasztalatra vágysz és nem riadsz meg az adójogszabályoktól, akkor várjuk jelentkezésedet ebbe a csapatba! Amennyiben ezt az állást a MÁV-csoport egyik munkavállalója javasolta számodra, jelentkezésedkor válaszd ki a Munkavállalói ajánlási program pontot és töltsd ki az ajánló adatait!

Adószakértő

Feladatok

  • hatályos törvényi előírások alapján valamennyi adónem tekintetében adóbevallások és önrevíziós bevallások összeállítása és határidőre történő benyújtása az adóhatóság részére
  • önkormányzati adóhatóságok felé teljesítendő egyes helyi adónemekkel kapcsolatos adózási feladatok ellátása
  • adók kiszámítása, adóelőlegekkel kapcsolatos teendők ellátása
  • szerződések és egyéb dokumentumok alapján egyes számlák adózási szakmai szempontú felülvizsgálata, szükség esetén javíttatása
  • kapcsolattartás az állami/önkormányzati adóhatóságokkal az ellenőrzések, folyószámla egyeztetések, adóigazolások kéréséhez, bejelentési kötelezettségek teljesítéséhez kapcsolódóan
  • adókötelezettségekkel összefüggő adatszolgáltatások nyújtása külső és belső felek részére
  • adókötelezettségekkel, pénzügyi teljesítésekkel kapcsolatos könyvelés elvégzése, adóleltárak készítése
  • a szerződéskötésre felhatalmazott szervezetek által előkészített szerződések dokumentációjának számviteli és adózási szakmai szempontú felülvizsgálata, adózási vélemény kialakítása, a módosítási javaslatok elkészítése

Elvárások

  • gazdasági, pénzügyi területen szerzett diploma
  • a szakterületet érintő törvények, jogszabályok naprakész ismerete
  • MS Office, különösen Excel felhasználói szintű ismerete
  • legalább 3 év adózás területen szerzett szakmai gyakorlat
  • az adózás rendjéről szóló 2017. évi CL 251. § (1) bekezdés a)-b) pontjának való megfelelés igazolása
  • megbízhatóság, pontosság
  • határozottság
  • ügyfélközpontúság
  • elemző, analitikus látásmód
  • kiemelkedő lényeglátás

Előnyök

  • mérlegképes könyvelői, vagy adótanácsadói képesítés
  • SAP vállalatirányítási rendszer ismerete
  • LIBRA rendszer ismerete

Amit kínálunk

  • barátságos csapat, támogató munkahelyi légkör
  • rugalmas munkaidő
  • igényes munkakörnyezet, korszerű munkaeszközök
  • bruttó munkabér 4%-ának megfelelő összegű önkéntes nyugdíjpénztári támogatás havonta
  • bruttó 6.016 Ft /hó önkéntes egészségpénztári tagdíj-kiegészítés munkabérből való legalább nettó 2.000 Ft /hó tagdíj levonása esetén
  • vasúti utazási igazolvány biztosítása (szabályozás szerinti hozzátartozók részére is)
  • vállalati országbérlet kedvezményes vásárlása munkavállalóink részére

Foglalkoztatás időtartama, időbeosztás, munkarend

  • Teljes munkaidő

Munkavégzés helye

  • Budapest

Cégnév: MÁV IK Zrt.