Bár a hazai munkavállalók elsődlegesen versenyképes fizetésre vágynak, amely, ha nem teljesül, fontos indikátora a váltásuknak, azonban az olyan szociális tényezők, mint kedvező légkör, vagy kiegyensúlyozott társas kapcsolatok is kulcsfontosságúak a munkavállalók számára – derült ki a Kutatópont Kft. szeptemberben végzett 18 éven felüli lakosságra kiterjedő reprezentatív 2000 fős kutatásából.

Mi miatt váltana munkahelyet a magyar? – íme egy friss kutatás

A vizsgált 18 évnél idősebb, a munkaerőpiacon aktív lakosság átlagosan közel három alkalommal (2,89) vált munkahelyet élete során. Az aktív munkavállalók, akik hátuk mögött hagytak már munkahelyet, elsődlegesen a jobb anyagi megbecsülés okán (47 százalék) választották a járatlan utat.


30 százalékkal magasabb bérért váltanánk


Új munkahelyet keresel?


+ indíts egy álláskeresést a kívánt pozíciónév/készség és a város megadásával, majd pályázz az állásokra
+ állíts be
e-mailes állásértesítőt, hogy elsőként értesülhess a keresési feltételeidnek megfelelő,     friss állásokról (e-mail címedet a találati listában a jobboldali oszlopban adhatod meg)
+
töltsd fel önéletrajzod - így a munkaadók is megkereshetnek állásajánlataikkal
+ 1 tipp:
felmondás elegánsan

A hazai aktív munkavállalók harmada (33 százalék) tartozik azon szerencsések közé, akik tökéletesen megtalálták a számításukat karrierjük tekintetében, és egy kecsegtetőbb bér sem ingatja meg jelenlegi munkáltatójukkal szembeni lojalitásukat. Azon válaszadók, akik anyagi fejlődés esetén megfontolnák a váltást, azok átlagosan 30 százalékos bérnövekedés esetén intenének búcsút a megszokottnak.


A racionális szempontok, mint növekvő anyagi megbecsültség, vagy a kényszerűségből történő váltás mellett, a munkavállalók 14 százaléka a kedvezőtlen munkahelyi kapcsolatokat nevezte meg a legutóbbi váltása indikátoraként. A 30-49 évesek az átlagnál érzékenyebben reagálnak a munkahelyi rossz légkörre, a vizsgált aktív 40-49 évesek 19 százaléka a kedvezőtlen munkatársi kapcsolatokkal indokolta a legutóbbi munkahelyváltását.


A legfontosabb a fizetés, aztán a munka-magánélet egyensúlya


Vajon milyen elvárásokat támasztanak egy munkahellyel szemben a hazai 18 évnél idősebb aktív munkavállalók?


A versenyképes fizetés (4,56) és a munka-magánélet egyensúlya (4,51) mellett két szociális szempont kap helyet a képzeletbeli dobogón (1-5-ös skálán értékeltek), a munkavállalók a megfelelő munkahelyi légkörre (4,51), valamint a jó munkahelyi csapatra (4,49) vágynak a leginkább az elsődleges szociális térben – mondta Rabcsánszki Laura, a Kutatópont médiakutatás igazgatója. A kutatás tanulságai alapján, a 30-39 évesek az átlagnál jobban igénylik a munkahelyi kihívásokat, körükben az érdekes munka, a folyamatos képzés, valamint a karrier-építési lehetőség szempontok dominánsabbak a vágyott munkakörnél.


2017. október 16.


 

« Összes hírünk