Nem jött be neki az SSC-k világa


Már a főiskolai évek alatt szeretett volna szakmai tapasztalatot szerezni, így jelentkezett egy multinacionális üzleti szolgáltatóközponthoz (szaknyelven shared service centerbe) pénzügyi gyakornok pozícióba. Ricsi erről a fél évéről elmondja, igényes volt az irodai környezet, azonban rendkívül gépies munkát kellett végeznie. „Zavart az is, hogy munkaidő-központúan kezeltek és értékeltek. Hiába dolgoztam hatékonyan, ha délután 2-re végeztem a napi munkamennyiséggel, akkor a teljes fizetésért még 3 órát ott kellett ülnöm tétlenül az irodában.”


Marketingasszisztensként a KÖKI Terminálban


A főiskola és az SSC-s munka mellett esténként a Magyar Közgazdasági Társaság rendezvényeit népszerűsítette a közösségi médiában: posztokat írt, bannereket készített, reklámozta az eseményeket a Facebookon. E tapasztalata alapján egy ismerőse ajánlotta őt a KÖKI Terminál bevásárlóközponthoz, ahová a vezetés marketingasszisztenst keresett. Rögtön a mélyvízben találta magát. Ő kezelte a cég Facebook oldalát, de offline marketing megjelenési lehetőségekről is egyeztetett a bérlőkkel – például reklámmolinókról, roll-upos vagy matricás felületekről, hostess kampányokról. Hat hónapig végezte ezt a munkát, tökéletesen beletanult, aztán a menedzsment teljes lecserélése miatt neki is távoznia kellett.


Team Academy: élesben tanulták a vállalkozói létet


Ricsi fontos tapasztalatként említ egy főiskolai projektet, amely Team Academy néven futott. A finn találmány mára világszerte hódít. Ennek lényege, hogy elméleti tudás helyett vagy mellett a leghatékonyabb, ha a fiatalok élesben gyakorolják, miként működik egy vállalkozás. Ricsi az utolsó másfél évben egy 14 fős csapattal megalapított és felépített egy online marketingre fókuszáló vállalkozást. Az osztályzatokat munkájuk mérőszámaira kapták: mennyi üzleti találkozót szerveztek, mennyi ügyféllel álltak kapcsolatban, hogyan alakult a bevétel. „Arra is nagyszerű ez a program, hogy ráeszméljen az ember: neki való-e a vállalkozói életforma, képes-e projektekben gondolkodni, a csapatban jól működni, milyen vezetési és szervezési képességekkel rendelkezik” – mondja.


Ricsi emellett megszervezte a Team Academy éves nemzetközi konferenciáját a Team 4 Learninget Budapesten, ahol spanyol, angol, finn, holland társaival úgy dolgoztak már a kezdetektől együtt, hogy személyesen nem találkoztak egymással egészen a rendezvény kezdetéig. A rendezvényen 160 fő vett részt a már korábban említett országokból vegyesen.


„Azt hittem, hogy öltönyös vállalkozó leszek”


„A diplomázás után azt hittem, hogy öltönyös vállalkozó leszek, aztán megismertem a Kaptár közösségi irodát, és egy másik világ tárult elém” – folytatja sztoriját. Ekkor tapasztalta meg, hogy az utazás és a munka nem zárja ki egymást. A közösségi irodában sok olyan külföldi fiatal fordult meg, aki az interneten keresztül szervezte vállalkozását, szerzett ügyfeleket, miközben havonta váltogatta a városokat. Ricsi látta, lehet 0-24 órában úgy élni, hogy a munkát/utazást vegyíti az ember és a saját maga főnöke, így magának oszthatja be az idejét. A Kaptárban sokrétű feladatai voltak: szervezte a közösségi életet, irodai ügyeket intézett, miközben elkezdte saját vállalkozását építeni. Korábbi munkahelyére, a KÖKI Terminálba is visszahívták: immár vállalkozóként külsős marketingesként dolgozik, ezenkívül a főiskolai évek alatt szerzett ügyfeleit is kiszolgálja online marketing területen. Jelenleg négy cégnek dolgozik: grafikákat, fotókat, reklámanyagokat készít, menedzseli a közösségi médiás felületet, reklámkampányokat indít.


Hogyan keress állást?


+ indíts egy álláskeresést a kívánt pozíciónév/készség és a város megadásával, majd pályázz az állásokra
+ állíts be e-mailes állásértesítőt, hogy elsőként értesülhess a keresési feltételeidnek megfelelő,     friss állásokról (e-mail címedet a találati listában a jobboldali oszlopban adhatod meg)
+ töltsd fel önéletrajzod - így a munkaadók is megkereshetnek állásajánlataikkal

Szervezi a nyári Freedom X Fesztivált Spanyolországba


Tavaly azután néhány társával egy újabb fába vágta a fejszéjét. „Freedom X” néven közösségépítésbe kezdett. A helyfüggetlen szabadúszó életformára vágyóknak szeretne segíteni rendezvényekkel, előadásokkal, workshopokkal. Olyan támogató közeget hoz létre, aminek korábban ő is nagy hasznát látta volna. A nyitányt a tavaly augusztusi első Freedom X Fest workshop jelentette Budapesten, amelyet egy második követett januárban. Idén augusztusban pedig érkezik a „nemzetközi kiadás”! A világ digitális nomádjai Spanyolországban, a Pireneusokban egy teljes falut vesznek egy hétre birtokba, hogy egymástól, a rutinosaktól tanuljanak és kapcsolatot építsenek. 


Életvitelének fontos eleme a folyamatos kapcsolatépítés. „Nem kell félni elkezdeni egy beszélgetést. Soha nem lehet tudni, miből mi lesz. A legfontosabb a nyitottság, a másik igényeire figyelés és annak felismerése: ehhez én miben tudok hozzájárulni” – mondja.


Ricsi tehát 17 és 24 éves kora között már sokféle területen kipróbálta magát. „Kellett ez az út ahhoz, hogy rájöjjek, mit is szeretek igazán. A saját vállalkozásomat építeni, helyfüggetlenül a magam tempójában és felelősségével. Hosszabb távú tervem még több munkát összehozni és két társsal kiegészülve digitális marketingügynökségként működni” – fogalmaz.


5 tanulság Majsai Richárd karriersztorijából


1. Fogalmazd meg / tudatosítsd, mi az, ami boldoggá tesz a munkában, te ismered legjobban önmagad.


2. Ha nem tetszik egy terület, ne ragadj le. Keress tovább!


3. Ha nyitott vagy a külvilágra, mersz beszélgetni, kapcsolatot építeni, akkor megtalálnak a lehetőségek.


4. Nem feltétlenül bizonytalanabb a szabadúszó életforma a hagyományos munkaviszonynál. Ricsinek 4 ügyfele van, ha egy kiesik, marad három. Akit kirúgnak egy fix állásból, átmenetileg minden bevételi forrását elveszíti.


5. Az online kreatív világban nincsenek járt és fix utak. Ricsi rendezvényt szervez, grafikát készít, tanácsot ad, Facebook-oldalt menedzsel.


Karácsony Zoltán


 

« Összes hírünk